Gry damksko-męskie
Gry damsko-męskie

"Gry damsko-męskie" to muzyczny spektakl składający się dziesięciu scen z życia kobiety i mężczyzny. Każda z nich zakończona jest piosenką podsumowującą daną scenę.

Spektakl ukazuje wielowymiarowość miłości, jej ciemne i jasne strony. Każda ze scen jest odrębną historią. Wzajemne relacje bohaterów są często niezdarną i bolesną mieszaniną chęci pojednania i agresywności. Wiele w nich sprzeczności, są okrutni i wspaniałomyślni, samolubni i życzliwi, cyniczni i sentymentalni. Mają także to, co pozwala im i widzom zachować równowagę, mają nadzieję i... poczucie humoru. To spektakl o potrzebie tolerancji i szacunku dla inności drugiego człowieka, o pogoni za miłością, o nieumiejętności porozumiewania się i lęku.

Tekst: Natasza Kielak

Muzyka: Stanisław Witta

Obsada: Anna Kadulska, Antoni Gryzik

Kobieta bez instrukcji
Kobieta bez instrukcji

"Kobieta bez instrukcji" to monodram muzyczny, gdzie wykonywana na żywo muzyka bluesowa jest równorzędnym składnikiem przedstawienia, a teksty utworów stanowią formę uzupełniającą historię bohaterki. Wszystkie utwory zostały napisane i skomponowane specjalnie na potrzebę spektaklu.

Podczas jednego wieczoru spędzonego samotnie w barze bohaterka opowiada swoją historię soczystym językiem, dowcipnie, cynicznie i gorzko. Historię, w której każdy widz może odnaleźć część siebie i swoich doświadczeń. To opowieść uniwersalna o ogromnej potrzebie bliskości, o rozpaczliwej pogoni za drugim człowiekiem po to tylko, by zagłuszyć poczucie pustki i lęku przed życiem. To nie rzecz o miłości, lecz bolesne obnażenie prawdy jaka pod tym słowem kryć się może. Prawdy o nieumiejętności i niedojrzałości, o sytuacji, w której seks staje się jedyną dostępną formą bliskości.

Premiera odbyła się 29 września 2006 w Teatrze Korez w Katowicach, od tego czasu odbyło się ponad 40 przedstawień w całym kraju. Spektakl wystawiany był podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramów w Słupsku i w wielu ośrodkach kulturalnych, regularnie grany jest w Teatrze Korez. Wszędzie spotyka się z bardzo żywą reakcją publiczności.

Tekst: Natasza Kielak

Muzyka: Stanisław Witta

Scenografia: Piotr Szmitke

Reżyseria: Katarzyna Deszcz

Obsada: Violetta Smolińska

Muzycy:

Stanisław Witta - pianino

Roman „Pazur” Wojciechowski - śpiew

Sebastian Riedel - gitara

Jacek Gazda - bas

Nie wszystko o mojej matce
Nie wszystko o mojej matce

Jest to kolejny muzyczny spektakl spółki autorskiej Nataszy Kielak i Stanisława Witty. To studium gry psychologicznej uprawianej z dużą wprawą przez matkę i córkę. Gry ukrytej w rytuale codzienności, w której role kata i ofiary zmieniają się jak w kalejdoskopie. To okazja do podpatrzenia mikro-świata kobiet uzależnionych od siebie i przerażająco samotnych, dla których jedyną formą bliskości jest walka.

Przedstawienie pełne czarnego humoru i kipiące emocjami dzięki dwóm charyzmatycznym aktorkom: Ewie Leśniak w roli matki i Annie Kadulskiej w roli córki.

Muzyka, którą skomponował Stanisław Witta jest integralną częścią całości, a dzięki wiolonczelistce (Katarzyna Waksmundzka) i znakomicie śpiewającym aktorkom podkreśla wielowymiarowość całej historii. Spektakl wyreżyserował Andrzej Dopierała, a scenografię stworzył Piotr Szmitke.

Wszystkie spektakle powstały przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Urzędu Miasta Katowice.